Kosova dhe Ukraina do të përballen në “Loro Boriçi” të Shkodrës në orën 20:45 në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës që do të zhvillohet në Rusi.

Kosova ende nuk e ka arritur fitoren e parë dhe historike që pas pranimit në UEFA e FIFA. Ky do të jetë synimi kryesor i Kombëtares kosovare.

Të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare të sfidës.

Image