Kreu i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjuafca, para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka thënë se qeveria Haradinaj vizitën e parë e ka zhvilluar në Moskë, e jo në Shqipëri, pasi Lista serbe që është pjesë e kësaj qeverie e ka vizituar Moskën.

“Vizita e parë e kësaj qeverie nuk ka qenë në Shqipëri, por në Moskë. Lista serbe ka shkuar në Moskë dhe e ka falënderur Putinin që s’po e njeh Kosovën”, ka deklaruar ai. pavarësisht se kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë në Shqipëri në vizitë zyrtare ku është takuar me liderët politikë dhe krerët e shtetit.