Kombëtarja shqiptare është nisur drejt Spanjës, ku do të luajë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Rusia 2018”

Futbollistët dhe stafi i Kombëtares shqiptare janë nisur drejt Spanjës, për të zhvilluar ndeshjen e tyre të parafundit në këto kualifikime.

“U nisem për Spanjë për ndeshjen tonë. Shqipëria”, ka shkruar qendërmbrojtësi Arlind Ajeti, ku në foto shihet me Berat Gjimshitin dhe Mërgim Mavrajn.

Shqipëria nesër (e premte) do të luaj ndaj Spanjës në Alicante, ndërsa tre ditë më vonë do të pres Italinë në Shkodër.