Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, i është përgjigjur pozitivisht ftesës së bërë nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, për mbledhjen e një tryeze urgjente të të gjitha forcave opozitare, me qëllim marrjen e masave për ndalimin e situatës kriminale në vend, ku tashmë janë përfshirë dhe zyrtarë të lartë të qeverisë.

Përmes një komunikimi në Faceëbook, Kokëdhima, ka theksuar se nuk duhet arrestuar vetëm Tahiri, por edhe Rama duhet të japë dorëheqjen e menjëhershme.

Ndërsa ka shtuar se krijimi i një ‘Fronti opozitar’, është një domosdoshmëri.