Rikthehet sërish tunduese dhe mjaft ekstravagante. Balerina e njohur Klaudia Pepa ka provokuar sërish rrjetet sociale.

Fotot gjysmë nudo janë bërë të zakonshme për balerinën e shum përfolur që sapo ka festuar 25 vjetorin e lindjes. Në publikimet e saj rrallë gjen të shkruhet diçka krah fotos duke lënë tëkuptohet se ato që të zë syri nuk kanë vend për koment.

Një postim kaq provokues nuk mund të mbetetej pa u sulmuar nga fansa të saj, të cilët e cilësojnë zhveshjen e saj i ‘leshim nga zinxhirët’. Kurrësesi nuk mungojnë dhe admiruesit e balerinës të cilët vlerësojnë çdo publikim të saj.

Klaudia u përfol shumë në media për shkak të divorcit të saj me koreografin Albi Nako. Audienca u provokua sërish me cilësimin  që ajo i bëri ish partnerit të saj, si ‘vëllai i saj i madh’.