Shumë shpejt pritet të nisë meçi mes Anthony Joshua e Carlos Takam.

Britaniku do të tentojë sonte të mbrojë titullin në versionet IBF dhe WBA në kategorinë super të rëndë kundër Carlos Takam.

Për 28 vjeçarin do të jetë dueli i 20’të në boksin profesionist ku deri tani ka arritur 19 fitore dhe të gjitha duelet i ka përfunduar para kohe.

Në anën tjetër, Takam 36 vjeçar, ka 35 fitore, tre humbje dhe një barazim.

Dueli do të transmetohet drejtpërdrejt në televizionin gjerman RTL, me fillim prej orës 23:00.

Por, atë mund ta shikoni edhe në linkat e më poshtëm.

1. Anthony Joshua – Carlos Takam

2. Anthony Joshua – Carlos Takam