Zgjedhjet lokale të 22 Tetorit nuk i kanë nxjerrë të gjithë fituesit e komunave në Kosovë.

Nga gjithsej 38 komuna, gjysma e tyre do të shkojnë në balotazh.

Kjo është lista e komunave që do të kenë balotazh, pas përfundimit të pothuajse tashmë 100 % të numërimit të të gjitha vendvotimeve nëpër komuna.

Prishtina – Shpend Ahmeti (Vetëvendosje) dhe Arban Abrashi (LDK)

Gjakova – Ardian Gjini (AAK) dhe Mimoza Kusari-Lila (Alternativa)

Gjilani – Lutfi Haziri (LDK) dhe Sami Kurteshi (Vetëvendosje)

Mitrovica e Jugut – Valdete Idrizi (PDK) dhe Agim Bahtiri (AKR)

Prizren – Shaqir Totaj (PDK) dhe Mytaher Haskuka (Vetëvendosje)

Ferizaj – Agim Aliu (PDK) dhe Muharrem Svaraq (LDK)

Istog – Haki Rugova (LDK) dhe Gani Dreshaj (AAK)

Obiliqi – Xhafer Gashi (AAK) dhe Mehmet Krasniqi (LDK)

Podujeva – Agim Veliu (LDK) dhe Ajet Potera (Vetëvendosje)

 

Klina – Zenun Elezaj (AAK) dhe Besim Hoti (LDK)

Kaçanik – Besim Ilazi (PDK) dhe Basri Kodra (Vetëvendosje)

Rahoveci – Smajl Latifi (AAK) dhe Idriz Vehapi (PDK)

Shtime – Naim Ismajli (PDK) dhe Fatmir Rashiti

Suhareka – Bali Muharremaj (AAK) dhe Sali Asllanaj (LDK)

Vushtrri – Ferit Idrizi (PDK) dhe Xhafer Tahiri (LDK) ose Besim Muzaqi (Vetëvendosje)

Malisheva- Ragip Begaj (Nisma) dhe Mursel Gashi (PDK)

screenshot_13

Kllokoti- Strahinja Spasic (Srpska Lista) dhe Bozidar Dejanovic (Gi Klokot Vrbovac)

screenshot_14

Dragash – Selim Kryeziu (LDK) dhe Shaban Shabani (PDK)

 

Kamenicë- Qëndron Kastrati (Vetëvendosje) dhe Shaip Surdulli (LDK)

screenshot_15