Adelajda  Xhamani nuk do të mbahet mend vetëm si ish konkurentja e Big Brother.

Pas daljes së saj nga shtëpia e Big Brother , Adela  ishte prezente tek publikun , përmes pjesëmarrjes së saj në emisione të ndryshme, ndërsa emisioni që ajo ka moderuar për disa kohë , ka qenë ‘Vila 24”, në televizionin News 24. Por jo vetëm si konkurrente dhe moedratore, Adela do të mbahet mend edhe si këngëtare.

31 vjeçarja ka marrë pjesë në festivalin  ‘Kënga Magjike”  në vinin 2010, në bashkëpunim me të dashurin e saj në atë kohë Bjordi Mezini.

‘Nuk betohem dot ‘, mbante titullin kënga me të cilën dyshja morën pjesë në këtë festival.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1lOfoR6VRfs&feature=youtu.be