Harry Kane beson se Tottenham Hotspur mund ta rivalizojnë  Real Madridin në një nivel të tillë pas barazimit 1-1.

Kane ishte ai qe e detyroi Raphael Varane që të shënojë në portën e tij për të kaluar në epërsi skuadrën angleze.

Por më vonë barazoi Ronaldo nga pika e bardhë.

“Jemi të lumtur.  Natyrisht se ata do të kishin raste, por me luajtëm  dhe ua bën të vështirë atyre”.

“Një pikë në Bernabeu, nuk mund ta marrësh lehtë. Ne u treguam se luajmë si skuadër”.

“Pritjet e Keylor? Mendoj se i bëra të gjitha mirë, hapa trupin dhe gjuajta topin aty ku desha, por ai bëri një pritje të bukur”.

“Shtatë pikë në tri ndeshje? Në vë ne në një pozicionon shumë të mirë, pasi luajmë kundër tyre pas disa netësh”.

“Kjo tregon se ne mund ta përballim këtë nivel”, ka thënë Kane.