Salla e mbushur përplotë me përkrahës të Lëvizjes BESA në komunën e Bogovinës sinjalizuan edhe fitoren e kandidatit të këtij subjekti politik në zgjedhjet lokale që do të mbahen me 15 tetor.

Mirëpo, kjo përkrahje në adresë të kandidatit Minur Asani zë fill edhe në biografinë e tij humanitare shumëvjeçare në këtë komunë dhe më gjerë, gjë që ka rezultuar edhe me besimin e plotë dhe optimizmin e banorëve të Bogovinës. Disa prej tyre edhe u përlotën nga fjalimi emocionues i Minur Asanit i cili premtoi se do të angazhohet deri në vetmohim për një të ardhme më të mirë për gjeneratat që do të vijnë.

Më poshtë e gjeni fjalimin e plotë. /sakte.net

Gepostet von Sakte.net am Mittwoch, 4. Oktober 2017