Juventusi është duke kërkuar pasardhësin e Gianluigi Buffonit

Gianluigi Buffon pritet të pensionohet nga futbolli pas Botërorit “Rusia 2018”. Kështu, Juventusi ka nisur misionin që ta gjej pasardhësin e gardianit italian.

Sipas të përditshmes sportive italiane, Tuttosport, nëse Wojciech Szczęsny tregon vetën gjatë këtij sezonit, Juve do të blej një portier rezervistë.

Por, nëse zhgënjen Szczęsny, Juvetnus do ta transferoj një portier të kalibrit të lartë, përcjell Express.

Bianconerët kanë trio opsione për këtë: Jan Oblak (Atletico Madrid), Alphonse Areola (PSG) dhe Thibaut Courtois (Chelsea).