Juventus u është kthyer fitoreve në Serie A pas dy ndeshjeve, duke mposhtur në udhëtim Udinesen me rezultat 2:6

Skuadra e Juventusit ka shënuar fitore të merituar ndaj Udineses, të cilën e mposhti 2:6, ani pse nga minuta e 26-të luajti me një lojtar më pak, pas përjashtimit të Mario Mandzukic.

Golat për Juventusin në këtë takim i shënuan Samir (autogol), Khedira het trik, Rugani dhe Pjanic, ndërsa për vendësit shënuan Perica dhe Danilo.

Pa kësaj fitoreje Juventus mbetet në vendin e tretë më 22 pikë, një më pak se Inter në vendin e dytë dhe tre më pak se sa Napoli në vendin e parë.