Festa e ambasadës turke në Tiranë ka mbledhur personalitete të shumtë, politikanë, gazetarë e figura publike.

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe Presidenti Ilir Meta kanë qenë gjithashtu të ftuarit special të ambasadës turke, që organizoi me këtë rast një aktivitet. Dy presidentët kanë pasur një takim kokë më kokë që ka zgjatur rreth 10 minuta pasditen e sotme.

Në foto dy politikanët duken të angazhuar në bisedën e tyre dhe shumë seriozë, e vetëm vizita e kamerierit i shpërqendron. Sigurisht që dy figura të tilla kanë shumë për çfarë të flasin, aq më pak në një ditë si kjo e sotmja, ku është dorëhequr dhe më pas emëruar kreu i SHISH. /BW.

Image