Sot u varros Flamuri, djali i komandat Zogut i cili ndërroi jetë pas një sëmundje të rëndë.

Ai u operua në Turqi ku nuk mundi të mbijetojë pas operacionit.

Siç njoftuan nga familja falja e namazi i xhenazes së Flamurit u bë para banesës së të ndjerrit në rrugën “Gjorçe Petrov” dhe varrimi u bë pas namazit të drekës në ora 13.30.