Gruaja e Judës” është padyshim telenovela që ka mbetur gjatë në kujtimin e popullit shqiptar për shkak të skenave të frikshme. Mbase kjo ka qenë edhe arsyeja se pse të gjithë flisnin aq shumë për këtë telenovelë të suksesshëm të ekraneve latine.

Altagracia Del Toro ishte personazhi misterioz i fshehur pas vellos së frikshme të nuses së gjakosur, që njihet si “Gruaja e Judës”.

Aktorja është sot 53-vjeçe dhe tre vite më parë ajo solli në jetë vajzën e saj.

Vitet nuk kanë kaluar aspak për aktoren simpatike pasi asnjë rrudhë nuk duket në fytyrën e saj dhe ngjan më e re se kurrë