Ish ­kryeministri Sali Berisha ka reaguar për shembjen e banesave në Himarë.

Ai shkruan në Facebook se narko­shteti është vendosur kundër banorëve të Himarës që mbrojnë pronat e tyre, ndërsa ka publikuar edhe një foto:

“Narko­shteti kunder banoreve te Himares qe mbrojne pronat e tyre! Kjo foto flet vet! Terror policor ne Himare, turp dhe krim shteteror! Sb”.

Image