Trajneri i Bayern Munichut, Jupp Heynckes ka lavdëruar sulmuesin gjerman, Thomas Muller

Jupp Heynckes ka thënë se Thomas Muller ishte në çdo pjesë të fushës ndaj Anderlechtit në Ligën e Kampionëve.

Muller shëno një gol në fitoren 3:0 ndaj skuadrës belge.

“Thomas luajti në të njëjtën pozitë sikurse të dielën dhe luajti shumë mirë. Ai jo vetëm që shënoi një gol, por ai punoi shumë dhe vrapo shumë”, tha fillimisht Heynckes gjatë një takimi me gazetarë.

“E pash Thomas Mullerin e vjetër, atë të cilin unë e njoh