Guerreiro ka shënuar gol spektakolar në stërvitjen e fundit të Borussia Dortmundit.

Mbrojtësi portugez, Raphael Guerreiro, ka lënë prapa lëndimin e rëndë që ka pësuar kohë më parë.

Ai është rikthyer në stërvitje me Dortmundin dhe para disa javësh derisa të martën bëri paraqitjen e parë zyrtare për këtë edicion kundër Magdeburg në Kupën e Gjermanisë.

Guerreiro është gati për sezonin që për të mund të konsiderohet i ri, ai ka realizuar gol të ëndrrave në stërvitje.