Ai është një ndër personazhet më të njohur dhe të në fushën e gazetarisë.

Por gjatë ditës së sotme për Blendi Fevziun ka një gëzim mjaft të madh, siç është edhe ditëlindja e vogëlushes së tij Alis. Ai ka publikuar në Instastories foto nga festa e organizuar në shtëpi ku at e bijë shfaqen më pranë se kurrë njëri-tjetrit. Gjithashtu bie në sy edhe dekori mjaft i këndshëm i zgjedhur për të festuar ditëlindjen e saj.