Pas goditjes së fuqishme me kundërshtarin në një ndeshje, Francisco Vazzoler është lënë duke luftuar për jetë.

Në videon më poshtë është momenti rrëqethës kur futbollisti argjentinas copëton kafkën e tij gjatë një ndeshje, transmeton portali arbresh.info. Francisco Vazzoler ishte duke luftuar për jetë pas një përplasje që ndodhi ndërmjet një bashkëlojtari të tij dhe një kundërshtari.

Incidenti ka ndodhur në Berisso, vend të gjendet në krahinën lindore të Buenos Aires.

Vazzoler ishte dërguar me nxitim në spital përmes ambulancës për të ndalur rrjedhjen e madhe të gjakut. Lojtari është diagnostikuar shpejtë me lëndim të rëndë të kokës dhe traumatizëm të trurit.

Gjendja e kokës së tij pas përplasjes

Gjendja e kokës së tij pas përplasjes

Megjithatë, pas shumë ditëve i shtrirë, Vazzoler ishte lejuar të largohet nga spitali dhe tani është në shtëpi duke u rikuperuar.

“Jam mirë në shtëpi dhe me familjen time. Tani është koha për tu rikuperuar dhe për të qenë i gatshëm pasi më e mira ende nuk ka ardhur”, ka thënë Vazzoler.

Futbollisti ka falënderuar gjithashtu të gjithë që mbështetur atë gjatë kësaj periudhe