Ajo u bë e famshme si një nga ish-banoret më seksi të Big Brother Albania, por tashmë njihet edhe si modele, ndërkohë që është shumë e përfolur në media rozë në lidhje me provokimet e herë pas hershme që i bën publikt me fotografitë që poston në profilin personal të saj në rrjetet sociale.

E tillë ka qnë edhe kjo foto e saj e fundit, në të cilën Françeska Jaçe surprizon dhe kur shfaqet e veshur. Ajo ka pozuar me në fustan të zi të ngjitur pas trupit, ku shpalosen qartë format e saj bombastike.