Nëse jeni duke kërkuar për të ndriquar marrëdhënien tuaj dhe për të rritur vetëbesimin tuaj në lidhje, konsiderojini këto foto të qifteve.

Këta seanca intime të fotografive janë joshëse dhe përfshijnë disa veshje seksi, të brendshme ose pa veshje.

Bëhuni gati të ndjeni ngrohjen…3..2..1.

1 Autumn & Neal

Image

“Unë jam më liberale nga natyra dhe vjeshta ka tendenca të jetë më konservatore, prandaj isha paksa e befasuar kur ajo më pyeti nëse do të isha i interesuar, natyrisht nuk kisha asnjë dyshim për këtë. I nervozuar, megjithëse nuk kishte asgjë për tu shqetësuar. Ka diqka për dikë që fotografon prej jush në atë mënyrë që e bën të vështirë për t’u clodhur, por ne të dy ishim shumë argëtues”.

2 Nishant & Laura

Image

“Xhirimi më të vërteë kapi lidhjen tonë të vërtetë në mënyrë të paforcuar dhe të natyrshme. Pas disa herësh, ne u kapëm duke u puthur edhe në qafë. Xhirimi ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për ta detyruar veten për të ngadalësuar dhe përqëndruar në asgjë, por në njëri-tjetrin për një orë të tërë”.

3 Kaitlin & Alex

Image

“Ka diqka që ndodh kur ju merrni për të parë fotot tuaja për herë të parë së bashku, ato janë të parat dhe të vërtetat, janë sensuale, janë vepra arti dhe subjekte që janë shfaqje të juajat dhe partnerit tuaj, janë magjike dhe frikë-frymëzuese. Ti bie në dashuri nga e para, jo vetëm me njëri-tjetrin, por edhe me veten. Ti e sheh veten përmes syve të partnerit tënd dhe kjo është një dhuratë që është e paimagjinueshme”.

4 Abby & Chandler

Image

“Chandler dhe unë kemi qenë së bashku për rreth tre vjet, ai ishte një marinat dhe jetonte në të gjithë vendin dhe vetëm u kthye në shtëpi në korrik, derisa e bëmë fotografinë, shumica e mërrëdhënieve tona kanë qenë në distancë të gjatë, shtëpi e përsosur e mirëpritur”.

5 Rene & Mike

Image

“Pesë vjet më parë, unë isha duke u përpjekur të ndjehesha si një grua, kisha dy fëmijë dhe isha e martuar dhe për disa vjet u ndejva se kisha humbur feminitetin tim. Burri im nuk ishte dakord dhe gjithmonë më tregoj sa e bukur isha. Pra për të bërë një set fotografik si dhuratë për përvjetor, Cindy mori ato foto dhe bëri që unë të shoh vetën dhe kështu unë e pyeta burrin tim nëse do të bëj foto si qift me mua”.

6 Erica & Josh

Image

“Kam bërë foto me të dashurin tim si dhuratë për Shën Valentin. Kam pasur një përvojë pozitive dhe atij i kanë pëlqyer fotot, kështu që unë ia dashë si dhuratë këtë sesion për Shën Valentinin tonë të fundit. Për të kapur anën intime dhe të marrëdhënieve tona ne i sollëm në foto më cilësore që mund t’i kemi përgjithmonë. Gjithashtu, diqka për të parë kur ne jemi të vjetër dhe gri!”

7 Maggie & Cameron

Image

“Në këtë kohë në marrëdhëniet tona, trupat ishin një temë shumë e vërtetë dhe shumë e ashpër në jetën tonë. Unë kam pasur probleme shëndetësore që shkaktuan një shtim në peshë dhe Cameron i cili po kalonte nga femra tek meshkujt nuk kishte pasur ende kirurgjinë e tij të lartë, kështu që unë nuk isha i sigurt se si ky intimitet me një person do të shkonte kaq mirë në film”.

8. Brittney & Brad

Image

“Përvoja ishte e mrekullueshme, ishta dita e parë në natën tonë të parë, që nuk e kishim për një kohë të gjatë. Ne patëm shumë argëtim dhe rilindëm marrëdhënien tonë romantike. Ne kemi qenë së bashku për gjashtë vjetë, të martuar për pothuajse pesë vjet dhe kemi tre djemë të mrekullueshëm.”

9 Natalie & Chris

Image

“Fillimisht, xhirimi ishte vetëm për Amber si fotograf dhe unë si modele. Chris, i dashuri im, po punonte në laptopin e tij në tryezën e kuzhinës. Doja të bëja disa fotografi, kështu që i thashë atij të hidhte suitën dhe të bashkohet në argëtim. Marrëdhënia jonë ka qenë gjithmonë aventureske dhe duke u footgrfuar në të brendshme me një njeri të shijshëm me kostum e bëri atë edhe më shumë me aromë”.

10 Lizzy & Justin

Image

“Doja të bëja këtë xhirim për të kapur të vërtetën “Lizzy dhe Justin”. Për të kapur mënyrën se si ai më sheh mua dhe si e shoh unë atë. Megjithëse e shoh se si ai më shikon cdo ditë, ekziston vetëm diqka për të kapur një moment që ta mbajë gjithmonë të gjallë”.

11 Killian & Riley

Image

“Nëse asgjë, përvoja na afroj më shumë. Ne kemi qenë gjithmonë të kënaqur rreth njëri-tjetrit, por të jesh në atë intime formon një lidhje më të thellë”.

12 Angela & Steven

Image

“Ishte e vështirë për mua të ndjehesha seksi ndërsa isha shtatzënë. Përgjatë xhirimeve jo vetëm që ndihesha më të vërtetë seksi me barkun tim shtatzënë, por mënyra se si ai më shikonte mua ose mënyrën se si mbanim shikimet tona dhe njëri tjetrin më bëri të ndjehem edhe më seksi dhe pasionante për të dhe ne”.

13 Shantel & Nick

Image

“Ne jemi të martuar për rreth 10 vite (14 vite së bashku) dhe këtë vit ishte përvjetori jonë. Ishte shumë argëtues, Amy është një fotograf mahnitës dhe gjithashtu vetëm një person i mrekullueshëm”.

14 Camille & Neils

Image

“Në njëfarë mënyre, ajo na tregoj sa afër dhe të rehatshëm jemi me njëri-tjetrin, madje ehde përpara një të huaji me një aparat fotografik. Niels ishte shumë më e rehatshme se unë”.

15 Alex & Corinne

Image

“Alex dhe unë jemi dy njerëz shumë të hapur kështu që unë isha pak e befasuar nga sa nervoze isha para kamerës. Brittany tha të bëjmë xhirimin në shtëpinë e Alexit, gjë që ndihmoj në lehtësimin e nervave. Më kujtohet që ne filluam xhirimin me një luftë jastëku. Kjo tingëllon pa kuptim, por më bëri të qesh dhe fluturat e mia më bën më të rehatshme gjatë xhirimit”.