Siç mëson portali TetovaSot, jozyrtarisht në fshatin Strimnicë, kandidati nga radhët e BDI, Fatmir Izairi ka mposhtur me vota Blerim Sejdiun e Besës për të parin e komunës së Zhelinës.

Sipas portali TetovaSot në fshatin Strimnicë, Fatmir Izairi ka siguruar plotë 414 vota, ndërsa kundër kandidati i tij Blerim Sejdiu 292.

Numërimi vazhdon edhe në këto momente dhe në disa vendvotime prinë Fatmir Izairi./TetovaSot/