Bayern Munich ka nisur bisedimet me trajnerin spanjoll, Luis Enrique

Skuadra e Barcelonës është në kërkim të një trajneri të ri, që prej shkarkimit të italianit, Carlo Ancelotti.

Sipas Eurosport.de, Barcelona tashmë ka nisur bisedimet me trajnerin spanjoll, Luis Enrique, i cili është pa skuadër që nga qershori i këtij viti.

Përveç Enriques, në listën e Bayernit janë edhe Thomas Tuchel dhe Louis van Gaal.