“Trupi im, zgjedhja ime”.

Emily Ratajkowski poston një tjetër foto ‘topless’ në Instagram dhe shfryhet ndaj administratës Trump.

Reagimi vjen kundër vendimit të fundit të presidentit të ri amerikan për kontrollin e lindjeve, përcjell Shqip.

“E drejta e gruas për kontrollin e lindjes nuk duhet të bazohet në të ardhurat e saj. Kontrolli i lindjes është kujdes shëndetësor, kujdesi shëndetësor është një e drejtë civile”, shkruan modelja 26-vjeçare.