E ardhmja e sulmuesit spanjoll, Paco Alcaser është larg Barcelonës

Paco Alcaser nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri në Barcelonë, duke qenë vazhdimisht në bankën rezervë.

Kjo ka bërë që shumë skuadra të interesohen për shërbimet e tij, në mes të cilave edhe Southampton dhe Lille, shkruan The Mirror.

Alcaser në Barcelonë ishte transferuar në vitin 2016 nga Valencia për 30 milionë euro