Juristja Eni Çobani është një nga personazhet më të dashura të ekranit shqiptar.

Por duket se gjatë kësaj mbrëmje, juristja është përlotur dhe mallëngjyer nga arritjet e djalit të saj, pasi ai është zgjedhur President i Senatit të shkollës ku arsimohet.

“Nëse ke vullnet, gjithnjë do të kesh një rrugëdalje. Kete te kam thene gjithmone Biri im, por sot me bere te lotoj nga lumturia, kur shoh qe ti lufton cdo dite te jesh me i mire, me i lexuar, me i kulturuar, mua me behet zemra mal dhe hallall gjithe sakrificat e mia per ty.

Vendi qe sot fitove si President i Senatit te Harry Fulltz nuk eshte vetem perpjekja tende per te qene ne krye te saj por mbi te gjitha eshte shprehja me e madhe e besimit te shokeve te tu qe sot te dhane voten e tyre po neser do jesh para llogaridhenies se tyre.

Lumja une per birin tim dhe per shpirtin e bukur qe Zoti te ka fal. Krenaria jone je ti,”-përfundon Eni në rrjete sociale. Çdo të dielë juristja vjen në emisionin “E diela shqiptare” në Klan në rubrikën tashmë të njohur “Shihemi në Gjyq”.