“Një sasi e madhe droge, posedues i së cilës është edhe kryeparlamentari Gramoz Ruçi, është djegur gjatë natës”. Ky është denoncimi që i është dhënë jehonë nga ish kryeministri Sali Berisha, përmes faqes së tij në Facebook.

Ish kryeministri shprehet se kjo ishte arsyeja pse Ruçi i dha afat Tahirit, duke shtyrë për nesër vendimin e komisionit të mandateve, duke aluduar kështu se Tahiri ka qenë në dijeni se kryeparlamentari ka qenë i përfshirë në trafik droge.

Ja çfarë shkruan Berisha:

Ja pse don Gramozi shkeli Kushtetuten dhe regulloren ne mbrojtje te Saje qorrit!

Digjet ne Salari kulla e madhe e “barit” e Qerem Braçit!

Lexoni mesazhin e salariotit dixhital! sb

“Doktorr pershendetje..Nuk paske marr vesh djegien e kullës së madhe te “barit” ne Salari pronë e Qerem Braçit mbrëmë natën, para se te venin ca Iveko te Policis? Aq bar sa krejt Vlora s’e kishte me gjith Habilajt..T’fala shokut Gramoz-humbje madhe per te..

nëna e ketij trafikantit eshte kusherira e pare e Gramozit,personi ka qenur problematik ne komunen Frakull ka pervetesuar disa toka te te tjereve se bashku me kryetarin e komunes Viktor Çervanaku,..Qeremi ka afera te perbashketa me Gramozin mbjellin se bashku siperfaqesh te medha me kanabis ne vendin e quajtur “Qafa e Kreshës” per tre vjet rresht. me ndihmene tij ai ka arritur drejtor i Ujsjellsit Tiranes emruar nga Lal Fiku..dhe i hequr pas pak ditve e fut ne burg per vepra te tjera ..??!!…plagosje ai se bashku me djemt e tij ne Levan te disa personave dhe asnje dit burg…”