Mesfushori i Romës, Daniel De Rossi ka thënë se Gianluigi Buffon do të jetë i papërsëritshëm të Kombëtarja italiane

Daniele De Rossi beson se ajo që portieri, Gianluigi Buffon ka arritur me Italinë është e papërsëritshme.

“Kur Buffon ka debutuar me Italinë, unë kam qenë 14 vjeçar. Kombëtarja është unike për çdo lojtar, por ajo çfarë ka bërë Buffon është e papërsëritshme”, tha De Rossi për faqen e Federatës Italiane.

Buffon ka njoftuar se pas përfundimit të Kupës së Botës d të pensionohet nga Kombëtarja dhe futbolli aktiv. /