Futbollisti i njohur Cristiano Ronaldo është baba i tre fëmijëve, ka dy binjakë: Mateon dhe Cristiano Ronaldo Junior, dhe vajzën Eva Maria.

Brenda pak muajve ai pritet të bëhet baba për herë të katërt.

E dashura e tij Georgina Rodriguez do të lindë pas dy muajve, është bërë e ditur se gjinia e foshnjës është vajzë.