Chelsea dhe Roma kanë ndarë pikët, pas barazimit 3:3 në Satamford Bridge

Skuadra e Chelseat edhe pse ka qenë duke fituar 2:0 ndaj Romës, në fund është dashur të kënaqet me një pikë, pasi barazoi 3:3.

Golat për Chelsean i shënuan David Luiz dhe Hazard dy, ndërsa për Romën shënuan Kolarov dhe Dzeko dy.

Pas kësaj ndeshje, Chelsea mban vendin e parë në grup me 7 pikë, e ndjekur nga Roma me 5 pikë në grupin C.