Inter ka marrë një lajm të mirë gjatë stërvitjeve të sotme , sepse Marcelo Brozovic a nisur stërvitjet

Mesfushori kroat vuante nga një lëndim muskulor dhe kishte munguar në ndeshjet e fundit të Interit në Serie A.

Por, sipas Sky, ai sot ka nisur stërvitjet me pjesën tjetër të skuadrës dhe pritet të jetë gati për ndeshjen ndaj Veronas në fundjavë.

Ai nuk pritet të luaj nga fillimi, por ndeshjen pritet ta nisë nga banka rezervë.