Jerome Boateng ka folur për kthimin në Bayern Munich të trajnerit Jupp Heynckes

Qendërmbrojtësi gjerman, Jerome Boateng ka pasur vetëm fjalë të mira për trajnerin e ri Jupp Heynckes.

Ai tha se gjermani ka kthyer sërish gëzimin në skuadër pas largimit të Carlo Ancelottit.

“Mund të shihni se si po stërvitemi tani dhe se si ekipi po argëtohet sërish”, ka thënë Botaeng.

Heynckes në ndeshjen e parë me Bayernin shënoi fitore të thellë prej 5:0 ndaj Freiburgut në Bundesliga