Kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Tetovës, Bilall Kasami apo siç i thotë Sela, Billall ka ofenduar rëndë liderin e ASH-së, Ziadin Selën në mes të Tetovës. Ai në fjalimin e tij në qendër të Tetovës para simpatizuesëve të përbashkët tha se nga qeverisje për popullin u bë qeverijse për disa individë duke e akuzuar se Sela është në qeveri për interesa të disa individëve të ASH-së

“..mjaftë më me qeverisje e cila nga qeverisje për popullin u bë qeverisje për disa individ dhe të cilët e kapën shtetin i kapën pozicionet dhe sot jemi në një situatë shumë të mjerueshme..” u shpreh kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Tetovës, Bilall Kasami i cili ka harruar se edhe Ziadin Sela është në qeveri. /TetovaSot/