Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar foton e Florian Habilajt, i njohur në përgjimet e autoriteteve italiane si “Lolo”, vëllai i vogël i Moisi Habilajt.

Sipas ish kryeministrit, “Lolo” jo vetëm që e ka takuar shefin e madh (Saimir Tahirin) por edhe i është ankuar për për vëllain e ministrit aktual të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Berisha shprehet se kjo ka ndodhur gjatë kohës kur në Tiranë kryhej operacioni kundër lojërave të fatit (viti 2013) dhe “Lolo” ka mbërritur në Tiranë për t’u ankuar për Agron Xhafajn.

Për më tepër lexoni statusin e Berishës:

Ky eshte famozi Lolo, qe sipas pergjimit te autoriteteve italiane erdhi me vrap tek i “madhi” ne Tirane gjate operacionit policesk “Fundi i Marrezise” per lojrat e fatit, te ankohej tek Saje qorri kunder Agron Xhafes, pronar tjeter i lojrave te fatit ne Vlore. Saje zgjidhi sherrin! sb