Sulmuesi francez, Karim Benzema është një nga lojtarët më të kritikuar të Real Madridit në fillim të këtij sezoni

Karim Benzema është i lumtur dhe nuk do të largohet nga Real Madrid gjatë verës së vitit 2018.

Thuhej se Banezema po kërkohej nga Arsenal, por thashethemet për një largim të mundshëm i shuan agjenti i lojtarit, Karim Djaziri.

“Benzema është i lumtur në Real Madrid. Ai sapo e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2021 dhe nuk dëshiron të largohet”, tha Djaziri.