Belgjika po fiton 3:2 ndaj Bosnja Hercegovinës.

Belgjika ka përmbysur rezultatin ndaj Bosnjës dhe po fiton 3:2 në ndeshjen që po zhvillohet në Sarajevë.

Për 3:2 shënoi mbrojtësi i Tottenham, Jan Vertonghen, në minutën e 68’të.