Bayern Munich duhet të luaj ndaj Leipzig në kuadër të DFB Pokal pa dy yjet e lënduar Thomas Muller dhe James Rodriguez

Mesfushori kolumbian, James Rodriguez i huazuar nga Real Madrid, nuk ka udhëtuar fare sot me skuadrën për në Leipzig.

Sipas Sky, James është duke pasur probleme me shpinë dhe trajneri Jupp Heynckes nuk ka dashur të rrezikoi me të.

Ky është një lajm i keq edhe për Jamesin, i cili me lëndimin e Muller do të kishte mundësi më shumë të luante.