Gazetari Basir Çollaku i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, thotë se janë 90 e-maile që Zagani dhe oficerë të tjerë i kanë dërguar tek shefat e tyre për çështjen e drogës.

Basir Çollaku: Janë 90 emaile që oficerët e policisë i kanë çuar tek eprorët. Pse nuk i bën publike ish-ministri. Njoftimet zyrtare kanë shkuar nga Zagani, tek shefi i tij, drejtori, tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit, tek Krimet e Rënda dhe përgjigjet janë sërish në rrugë institucionale. Këtu kanë ardhur 1800 faqe dhe do të vijnë edhe 8 mijë të tjera. Po të mos kishte atë xhaketën e lënë nga Rama, do të kishte mandat urdhër-arresti edhe për Tahirin.