Skautët e Barcelonës kanë përcjellë ndeshjen Schalke-Leverkusen, ku kanë vëzhguar tre lojtarë

Drejtuesit e Barcelonës janë duke punuar në transferimin e lojtarëve të rinj, ku katër prej tyre i luajnë në Schalke dhe Bayer Leverkusen.

Bëhet fjalë për dy lojtarët e Schalkes, Leon Groetzka e Max Mayer dhe dy tjerë të Leverkusenit, Benjamin Henrichs dhe Julian Brandt, shkruan Mundo Deportivo.

Në listën e Barcelonës janë po ashtu edhe Timo Werner, Dolberg dhe Lorenzo Insigne