Barcelona ka shënuar fitore të pastër prej 0:3 ndaj Murcia në kuadër të Copa del Rey

Golat për mysafirët i shënuan Paco Alcaser, Gerard Deulofeu dhe Sosa.

Ndeshje e kthimit ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet në Camp Nou.