Një djal 16 vjeçar është gjetur i vdekur pas disa gjuajtjeve në drejtim të tij në lagjen Ragnhildgade në Kopenhagen në mbrëmjen e së hënës.

Të njëjtën e ka konfirmuar edhe policia Daneze e cila thotë se ka marrë njoftimin për të shtëna në orën 21:05 dhe menjëherë pas saj ka gjetur pa shenja jete një të ri 16 vjeçar para hyrjes së ndërtesës në Ragnhildgade 48.

Portali Tetova1 nga burrime të afërta në Kopenhagen mëson se djali i cili ka mbetur i vdekur nga të shtënat është nga Xhepcishti i Tetovës.

Policia daneze po hulumton për zbardhjen e rastit dhe kryerësit, por dyshimet e para janë se krimin makabër e kanë bërë një bandë arabe. /Tetova1