Asus ka prezantuar laptopin e ri online Asus FX503, i cili ka huazuar disa elemente nga familja e popullarizuar Republic of Gamers.

Modeli i ri karakterizohet nga dizajni elegant dhe është zvogëluar pesha në krahasim me FX502, derisa përditësimi i ri i harduerit përfshin deri 32GB RAM, gjeneratën e shtatë të procesorit Intel Core i5 ose Core i7, dhe përzgjedhjen ndërmjet versioneve të kartave të grafikut NVIDIA 1050 ose 1060.

Çmimi dhe detajet tjera ende nuk janë bërë të ditura.