Fitorja e fundit e Arsenalit ndaj Evertonit e ka kthyer shpresen për titull në Emirates Stadium.

Klubi londinez ndodhet nëntë pikë mbrapa Manchester Cityt por ende shpreson në titull.

Arsene Wenger do ta drejtojë skuadrën e tij ndaj Swanseas e cila po kalon nëpër një krizë të rezultateve.

‘Topçinjtë’, shpresojnë në fitore dhe në një hap fals nga Manchester City për tu afruar sa më shumë.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Cech, Koacienly, Monreal, Ramsey, Xhaka, Kolasinac, Bellerin, Ozil, Sanchez, Lacazette.

Swansea: Fabianski, Naughton, Hoorn, Fernandez, Mawson, Clucar, Kii, Fer,Caroll, Ayew, Abraham.