Gjiganti anglez tashmë ka vendosur që ta lë gjermanin të largohet, pasi një marrëveshje me të duket të mos jetë afër

Arsenal është gati ta lirojë Mesut Ozil në janar, me Inter që ka shprehur interesim për të nënshkruar me mesfushorin gjerman.Topcinjtë nuk janë as afër përmbushjes së kërkesës prej 350 mijë funtesh në javë dhe kanë pranuar që ta shesin lojtarin qysh në afatin kalimtar të dimrit.