Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Perusë

Për këtë takim nuk është ftuar sulmuesi Gonzalo Higuain, i cili është duke luajtur mirë në ndeshjet e fundit.

Në vend të tij është ftuar sulmuesi i Atalantas, Papu Gomez dhe sulmuesi i Interit, Mauro Icardi.

Skuadra: Romero, Guzman, Marchesin; Fazio, Mammana, Pezzella, Mascherano, Otamendi, Mercado, Casco; Acuna, Di Maria, Biglia, Paredes, Banega, A Gomez, Salvio, Rigoni, P Perez, Gago, E Perez; Messi, Benedetto, Icardi, Dybala, Acosta