Ndaj sulmit fizik të kryeredaktorit të portalit Insajderi ka reaguar edhe ambasadori britanik Ruairi O’Connell. Thotë se sulmet e tilla, kërcënojnë lirinë e fjalës.

“Sulmet ndaj gazetarëve janë gjithmonë të shqetësuar thellësisht dhe kërcënojnë lirinë e fjalës”, shkruan në Facebook ambasadori.

Vehbi Kajtazi u sulmua sot fizikisht teka po qëndronte në një lokal në lagjen ‘Pejton’ të Prishtinës.