Një aksident i rëndë i mori jetën dy shqiptarëve në Itali dhe la të plagosur rëndë një 18-vjeçar që udhëtonte bashkë me ta.  Sipas mediave italiane, dy viktimat janë Amir Muslija dhe Ysin Braha, 22 vjeç kushërinj me njeri-tjetrin dhe shokë shkolle njëkohësisht.

Ngjarja e rëndë ndodhi dje në rrugën Siena-Bettolle në zonën Casetta, afër komunës Castelnuovo Berardenga.

Gazeta italiane La Nazione ka postuar edhe foto dhe video nga ngjarja, raportojnë se në makinën e aksidentuar udhëtonin tre kosovaret, dy 21-vjeçare dhe nje 18 vjeç.

Makina doli nga rruga, u përmbys dhe u bë copë. Përplasja e fortë u mori jeten dy personave dhe la rëndë një të tretë.