Dje (19 tetor), njëzet minuta pas mesnatës, në rrugën “Dimitar Vlahov” në Gostivar, ndodhi një aksident me makinë ku janë përfshirë dy automjete të udhëtarëve: “BMW” me targa gjermane, i drejtuar nga FM i 27-vjeç. dhe “Vento” me targa të Gostivarit, i drejtuat nga M.M 33-vjeç. nga Banjica e Epërme.

Në këtë aksident nuk ka të lënduar, ndërsa dëmi total llogaritet në 100 mijë denarë.

Sipas inspektimit shkaku i aksidentit është i lëvizja e pamatur i makinës nga prapa./TetovaSot/