Inis Gjoni prej kohësh është një nga emrat më të njohur të teatrit, një regjisore por edhe një nënë që i duhet të ndaj orët e saj mes profesionit dhe detyrës si nënë.

Për të mediat shkruajnë shpesh, sidomos kur ajo dhe Coco Antonel, pozojnë bashkë si binjake të njëra-tjetrës.

Përsa i përket jetës private, që pas ndarjes nga jeta të bashkëshortit të saj, nuk ka patur më asnjë të re për një person tjetër në jetën e saj. E ftuar në emisionin “Thumb” të dy moderatoreve Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu, Inisi ka treguar statusin e saj aktual, nëse ka apo jo dikë në krah.

“Jam single. Edhe po të kisha qenë çift do ishte e mirëpritur pyetja. ”,- është shprehur regjisorja e njohur.